Komentari i pitanja

Ispunite kontakt formu svojim podacima i komentarima ili pitanjima.

+ =
 

GDJE SE NALAZIMO?

 

EUROPA

Položaj Republike Hrvatske u Europi

HRVATSKA

Položaj grada Požege u Republici Hrvatskoj

POŽEŠKA ŽUPANIJA

Položaj grada Požege u Požeško-slavonskoj županiji

POŽEGA

Položaj Gimnazije u Požegi
 
gimnazija menu
 

NOVOSTI

 
 
sve rubrike Službeno Postignuća Školska svakodnevica Kultura Sport Putopisi Zanimljivosti Predstavljamo Mozaik Najave
 
 
28.02.2018. u 11:48
 

Dan ružičastih majica

STOP vršnjačkom nasilju

 

Obilježili smo Dan ružičastih majica 28. veljače 2018. godine i pokazali da u našoj školi nema mjesta bilo kakvom obliku nasilja.

STOP vršnjačkom nasilju

Inicijativom Vijeća učenika Gimnazije Požega obilježili smo tzv. Pink Shirt Day, odnosno Dan ružičastih majica. Riječ je o programu prevencije vršnjačkog nasilja, a nedavnom odlukom Hrvatskog sabora proglašen je Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se obilježava  zadnje srijede u mjesecu veljači.

Svjesni toga da su u današnjem društvu prisutni svi oblici nasilja, pogotovo među vršnjacima, učenici su odjenuli ružičaste majice kako bi pokazali da se borimo protiv bilo kakvog oblika nasilja i kako bi dali podršku žrtvama istoga.

Nadamo se da ćemo u našoj školi iskorijeniti vršnjačko nasilje (od izrugivanja do težih oblika). Sve učenike koji se osjećaju potlačeno, omalovažavano ili žrtvom nasilja  podsjećamo na „poštanski sandučić“ u koji anonimno mogu ubaciti pismo u kojem ćete napisati i obrazložiti svoj problem te će osobe zadužene za sandučić diskretno i konstruktivno riješiti problem.

Recimo STOP nasilju!!!

Autor: Filip Matić, 4.a
 
Dodaj na Facebook Objavi na Twitter-u
Pregledano puta: 2002
Vezane fotografije
 
 
Ožujak 2019
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 
 
Izvannastavne aktivnosti E-dnevnik za učenike E-dnevnik za nastavnike Sustav e-učenja Evaluator Nikola Tesla DAR*MAR GEL Učenički radovi Inicijalni testovi Bivši učenici