Komentari i pitanja

Ispunite kontakt formu svojim podacima i komentarima ili pitanjima.

+ =
 

GDJE SE NALAZIMO?

 

EUROPA

Položaj Republike Hrvatske u Europi

HRVATSKA

Položaj grada Požege u Republici Hrvatskoj

POŽEŠKA ŽUPANIJA

Položaj grada Požege u Požeško-slavonskoj županiji

POŽEGA

Položaj Gimnazije u Požegi
 
gimnazija menu
 

NOVOSTI

 
 
sve rubrike Službeno Postignuća Školska svakodnevica Kultura Sport Putopisi Zanimljivosti Predstavljamo Mozaik Najave
 
 
15.05.2018. u 20:41
 

Nastavak uspješne tradicije sudjelovanja na natjecanju Europa u školi

Natjecanje Europa u školi 2018.

 

Nakon kratke pauze, učenici naše škole ove su godine ponovno sudjelovali u natječaju Europa u školi te ostvarili izvrsne rezultate. Učenik Mario Borna Mjertan (4.a) osvojio je treće mjesto u literarnom izričaju, a Leonarda Zovko (1.c) deveto mjesto u likovnom izričaju.

Natjecanje Europa u školi 2018. Mario Borna i Leonarda uoči dodjele nagrada

Natjecanje Europa u školi ove je godine 24. put zaredom organizirao Europski dom Zagreb. Budući da je 2018. godina proglašena godinom kulturne baštine, okvirna je tema ovogodišnjega natjecanja bila „Razmisli – što čini Europu?“. Učenici su imali priliku natjecati se u trima kategorijama: literarni, likovni i glazbeni izričaj, a unutar svake kategorije natjecatelji su bili raspoređeni prema dobnim skupinama. Dvoje naših učenika natjecalo se u dvjema kategorijama – Mario Borna Mjertan (4.a) u literarnom izričaju, a Leonarda Zovko (1.c) u likovnome izričaju. Mario Borna osvojio je izvrsno 3. mjesto u četvrtoj dobnoj kategoriji (18 – 21 godina) sa svojim radom na temu Ljepota multikulturalnosti, dok je Leonarda Zovko (1.c) osvojila 9. mjesto u trećoj dobnoj kategoriji (1. – 4. razred srednjih škola). Tema u navedenoj kategoriji likovnoga izričaja bila je Zidine europskih dvoraca pričaju priče o prošlosti.

Učenici su sudjelovali na svečanom uručenju nagrada u Europskom domu u Zagrebu u povodu Dana Europe 9. svibnja 2018. Uz prigodan program, uručene su im knjige i diplome, a učenicima je ovaj uspjeh poticaj za daljnje kreativno stvaranje. Čestitamo učenicima i mentoricama, profesoricama Veri Ćuže Abramović i Nataši Puljašić.

 
Dodaj na Facebook Objavi na Twitter-u
Pregledano puta: 3453
Vezane fotografije
 
 
Listopad 2019
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 
 
 
Izvannastavne aktivnosti E-dnevnik za učenike E-dnevnik za nastavnike Sustav e-učenja Evaluator Nikola Tesla DAR*MAR GEL Učenički radovi Inicijalni testovi Bivši učenici