Komentari i pitanja

Ispunite kontakt formu svojim podacima i komentarima ili pitanjima.

+ =
 

GDJE SE NALAZIMO?

 

EUROPA

Položaj Republike Hrvatske u Europi

HRVATSKA

Položaj grada Požege u Republici Hrvatskoj

POŽEŠKA ŽUPANIJA

Položaj grada Požege u Požeško-slavonskoj županiji

POŽEGA

Položaj Gimnazije u Požegi
 
gimnazija menu
 

NOVOSTI

 
 
sve rubrike Službeno Postignuća Školska svakodnevica Kultura Sport Putopisi Zanimljivosti Predstavljamo Mozaik Najave
 
 
06.02.2019. u 14:52
 

Mladi debatanti

Debatni klub na turniru u Novoj Gradišci

 

Gimnazija u Novoj Gradišci ove godine obilježava svoj stoti rođendan. U sklopu obljetnice organizira i turnir u debati. Na prvom takvom turniru sudjelovao je i debatni klub naše Gimnazije „In medias res“ pod mentorstvom prof. Stefana Bunjevca.

Debatni klub na turniru u Novoj Gradišci

Debatni klub požeške Gimnazije „In medias res“ sudjelovao je na turniru u Gimnaziji u Novoj Gradišci.  Turnir se održao 1. veljače 2019. , a na njemu je sudjelovalo 30-tak timova iz cijele Hrvatske. Naša škola predstavila se s dva tima. Članovi prvog tima bili su: Jakob Berger, Lucija Đurović i Mateja Ostojić, dok su članovi drugog tima bili: Martina Tomašević, Lucija Brus te Nora Pisker. Prvi tim ostvario je jednu pobjedu, a drugi tim pobijedio je dva puta.

Turnir se sastojao od tri kola s ad hock tezama, dakle timovi pola sata prije debata saznaju tezu te predstavljaju li afirmaciju ili negaciju. U prvom kolu, svi okupljeni debatirali su na temu: „Ovaj dom smatra da osobe koje se zaposle van svoje države trebaju državi vratiti novac uložen u njihovo obrazovanje.“

Nakon prvog kola, slijedila je pauza za ručak, a poslije nje još dva kola debatiranja. Tema drugog kola bila je: „Ovaj dom preferira svijet u kojem svi vjeruju u Boga.“, dok je teza o kojoj je trebalo raspravljati u trećem kolu bila: „Ovaj dom vjeruje da bi društvene mreže trebale biti odgovorne za sadržaj koji se objavljuje na njima.“

Iako timovi Gimnazije nisu ušli u prvih deset, iznimno su zadovoljni ostvarenim rezultatima.  Ovakvi turniri velike su prilike za usavršavanje, a budući da je debatni klub jedini takav u našoj županiji te da je tek osnovan, ne sumnjamo da će u budućnosti ostvarivati znatno bolje uspjehe. Također, turnir je odlična prilika za pripremu za Međužupanijsko debatno natjecanje koje će se održati u ožujku, a na kojem našim timovima želimo sreću i uspjeh.

Autor: Mateja Ostojić, 3.b
 
Dodaj na Facebook Objavi na Twitter-u
Pregledano puta: 1882
Vezane fotografije
 
 
Rujan 2019
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
 
 
 
Izvannastavne aktivnosti E-dnevnik za učenike E-dnevnik za nastavnike Sustav e-učenja Evaluator Nikola Tesla DAR*MAR GEL Učenički radovi Inicijalni testovi Bivši učenici