Komentari i pitanja

Ispunite kontakt formu svojim podacima i komentarima ili pitanjima.

+ =
 

GDJE SE NALAZIMO?

 

EUROPA

Položaj Republike Hrvatske u Europi

HRVATSKA

Položaj grada Požege u Republici Hrvatskoj

POŽEŠKA ŽUPANIJA

Položaj grada Požege u Požeško-slavonskoj županiji

POŽEGA

Položaj Gimnazije u Požegi
 
gimnazija menu
 

NOVOSTI

 
 
sve rubrike Službeno Postignuća Školska svakodnevica Kultura Sport Putopisi Zanimljivosti Predstavljamo Mozaik Najave
 
 
03.03.2019. u 14:15
 

Naši predstavnici i ove godine uspješni na regionalnom natjecanju "Ponos domovine"

Ponos domovine 2019. - idemo u finale

 

Tri ekipe naših učenika i ove su godine u Vukovaru sudjelovale u poluzavršnici natjecanja „Ponos domovine“ gdje su osvojili izvrsno drugo, četvrto i šesto mjesto u slavonskoj regiji te se plasirali na državnu razinu natjecanja!

Ponos domovine 2019. - idemo u finale Predstavnici Gimnazije s voditeljem projekta Žarkom Delačem

Nakon što su 14. i 21. ožujka sudjelovali u dvama eliminacijskim krugovima, od ukupno 602 natjecatelja iz cijele Hrvatske i Bosne i Hercegovine, čak 9 naših učenika sudjelovalo je u poluzavršnici natjecanja u Vukovaru. Naši su se učenici formirali u tri ekipe. Prvu ekipu činili su Andrej Đeraj (4. e), Luka Del Vechio (2. d) i Lovro Garić (2. b), drugu ekipu Filip Kvesić (3. b), Marija Grgić (2. d) i Terezija Supan (2. d), a treću Luka Prpić (3. e), Josip Boro (2. d) i Leon Rakić (2. d).

Poluzavršnica natjecanja održana je 2. ožujka, a samo natjecanje sastojalo se od dviju etapa. U prvom dijelu učenici su rješavali test od 50 pitanja iz područja Domovinskoga rata, hrvatske povijesti, geografije, književnosti, ekologije i opće informiranosti u trajanju od 20 minuta. Nakon toga uslijedio je sportski dio u kojemu su se učenici natjecali u pet kategorija: skok u dalj, ubacivanje lopte u koš, sprint na 20 metara, bacanje medicinke u dalj i pikado. Nakon zbrajanja svih bodova, naše su ekipe osvojile izvrsno 2., 4. i 6. mjesto. Drugo mjesto osvojila je ekipa u sastavu: Andrej Đeraj (4. e), Lovro Garić (2. b) i Luka Del Vechio (2. d), četvrto mjesto ekipa u sastavu: Filip Kvesić (3. b), Marija Grgić (2. d) i Terezija Supan (2. d), a šesto mjesto ekipa u sastavu: Luka Prpić (3. e), Josip Boro (2. d) i Leon Rakić (2. d). Ekipa koja je osvojila drugo mjesto plasirala se u finale natjecanja koje se održava od 26. do 28. travnja u Zagrebu. Kapetan drugoplasirane ekipe Andrej Đeraj posebno je pohvaljen kao jedan od učenika koji su najuspješnije riješili pisanu provjeru znanja (čak 99%!)

Čestitamo svim učenicima i mentorima koji su ih pripremali, profesorici Nataši Puljašić te profesorima Draganu Silukoviću i Ivoru Čevapoviću, a ekipi koja ide u finale želimo puno sreće u daljnjem natjecanju!

 
Dodaj na Facebook Objavi na Twitter-u
Pregledano puta: 638
 
Svibanj 2019
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 
 
 
Izvannastavne aktivnosti E-dnevnik za učenike E-dnevnik za nastavnike Sustav e-učenja Evaluator Nikola Tesla DAR*MAR GEL Učenički radovi Inicijalni testovi Bivši učenici