Komentari i pitanja

Ispunite kontakt formu svojim podacima i komentarima ili pitanjima.

+ =
 

GDJE SE NALAZIMO?

 

EUROPA

Položaj Republike Hrvatske u Europi

HRVATSKA

Položaj grada Požege u Republici Hrvatskoj

POŽEŠKA ŽUPANIJA

Položaj grada Požege u Požeško-slavonskoj županiji

POŽEGA

Položaj Gimnazije u Požegi
 
gimnazija menu
 

Učenici » Uspjeh na natjecanjima » Najveći uspjesi od 1992. godine

Zadnja izmjena: 28.06.2010. u 19:13

Najveći uspjesi na državnim i međunarodnim natjecanjima i smotrama

Najveći uspjesi od 1992. godine

 

Ovdje ukratko navodimo najveće uspjehe naših učenika na državnim i međunarodnim natjecanjima i smotrama vremenskim slijedom po školskim godinama od obnove gimnazijskog programa 1991./92. godine.

Izaberite školsku godinu u tablici:

1991./92. 1992./93. 1993./94. 1994./95. 1995./96.
1996./97. 1997./98. 1998./99. 1999./00. 2000./01.
2001./02. 2002./03. 2003./04. 2004./05. 2005./06.
2006./07. 2007./08. 2008./09. 2009./10.  
         

2009./10. godina

Ivan Katanić (3. raz.) pobjednik je Hrvatskog otvorenog natjecanja iz informatike u kategoriji trećih razreda i državni je prvak iz informatike. Na međunarodnom natjecanju – „High School Programming League“ u kategoriji do 17 godina osvojio je 5. mjesto, a na Hrvatskoj informatičkoj olimpijadi osvojio je 1. mjesto.

Na državnom natjecanju iz matematike Ivan Katanić (3. raz.) osvojio je 6. mjesto.

Na državnom natjecanju iz geografije Elena Petek (1. raz.) osvojila je 7. mjesto.

Na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika Stefanija Čičak (4. raz.) osvojila je 10. mjesto.

Nataša Galiot (3. raz.) je za uspješan poetski izraz pozvana na Goranovo proljeće.

Na državnom natjecanju iz filozofije Dajana Malenica (4. raz.) je osvojila 19., a Alen Laura (4. raz.) 27. mjesto.

Na državnom natjecanju u badmintonu ženska ekipa osvojila je 2. mjesto.

Na državnom natjecanju u stolnom tenisu ženska ekipa osvojila je 6. mjesto.

Na natjecanju Europa u školi Sara Mršić (3. raz.) osvojila je 5. mjesto.

Na natjecanju Matematički klokan Anton Ećimović (3. raz.) osvojio je 12. mjesto.

Na državnoj smotri LIDRANO u scenskom izrazu uspješno je nastupila naša družina (Mario Pilon, 3. raz., Benedikta Brblić, 4. raz., Ivona Soldo, 2. raz., Marijana Josipović, 2. raz., Domagoj Jupek, 3. raz., Klara Brekalo, 3. raz.).

na vrh

2008./09. godina

Na državnom natjecanju iz informatike Ivan Katanić (2. raz.) osvojio je 1. mjesto i sudjelovao je na Hrvatskoj informatičkoj olimpijadi. Ivan Katanić (2. raz.) i Tomislav Maričević (3. raz.) sudjelovali su na međunarodnom natjecanju – „High School Programming League“.

Na državnom natjecanju iz matematike (A kategorija) Ivan Katanić (2. raz.) osvojio je 9. mjesto.

Na državnom natjecanju iz matematike (B kategorija) Ines Andrijević (2. raz.) osvojila je 25. mjesto, a Nikolina Ivezić (3. raz.) 26. mjesto.

Na državnom natjecanju iz vjeronauka Dajana Malenica (3. raz.) osvojila je 9. mjesto.

Na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika Stefanija Čičak (3. raz.) osvojila je 9. mjesto, Jurica Kljajić (2. raz.) 11. mjesto, Anica Sabljić (1. raz.) 15. mjesto i Tomislav Budimlić (4. raz.) osvojio je 15. mjesto.

Na državnom natjecanju iz geografije Franjo Markota (4. raz.) osvojio je 11. mjesto.

Na državnom natjecanju iz engleskog jezika (A-lista) Tomislav Budimlić (4. raz.) osvojio je 15. mjesto.

Na državnom natjecanju iz povijesti Marko Tadijal (2. raz.) osvojio je 7. mjesto, Filip Šinko (3. raz.) 14. mjesto, a Stephani-Ruth Hamp (3. raz.) 16. mjesto.

Na državnom natjecanju u stolnom tenisu ženska ekipa osvojila je 8. mjesto.

Na državnom natjecanju u badmintonu ženska ekipa osvojila je 3. mjesto, a muška ekipa 6. mjesto.

na vrh

2007./08. godina

Na državnom natjecanju iz informatike Ivan Katanić (1. raz.) osvojio je 4. mjesto i sudjelovao na Hrvatskoj informatičkoj olimpijadi.

Na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika Ana Čop (1. raz.) osvojila je 12. mjesto, Alena Murar (4. raz.) osvojila je 12. mjesto, a Stefanija Čičak (2. raz.) osvojila je 15. mjesto.

Na državnom natjecanju iz povijesti Mišo Petrović (4. raz.) osvojio je 7. mjesto, Jure Soldo (2. raz.) 8. mjesto, a Dominik Ribičić (1. raz.) 10. mjesto.

na vrh

2006./07. godina

Na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika  Stefanija Čičak (1. raz.) osvojila je 1. mjesto, Anita Matić (4. raz.) osvojila je 1. mjesto, a Alena Murar (3. raz.) osvojila je 17. mjesto.

Na državnom natjecanju iz geografije Tomislav Dujmović (1. raz.) osvojio je 5. mjesto.

Na državnom natjecanju iz povijesti Sebastijan Dumančić (2. raz.) osvojio je 8. mjesto, Tomislav Dujmović (1. raz.) 12. mjesto, Ana Komarić (3. raz.) 13. mjesto i Andrea Vučetić (4. raz.) osvojila je 16. mjesto.

Na državnom natjecanju iz matematike (A kategorija) Domagoj Pavlik (3. raz.) osvojio je 21. mjesto.

Na državnom natjecanju u košarci ženska ekipa osvojila je 3. mjesto.

Na državnom "cross" natjecanju ženska ekipa osvojila je 7. mjesto.

na vrh

2005./06. godina

Na državnom EUQUIZ natjecanju naša ekipa osvojila je 2. mjesto (Goran Đurđević, 3. raz., Ines Madunić, 3. raz., Matija Matoković, 4. raz.).

Na državnom natjecanju iz povijesti Josip Bešta (4. raz.) osvojio je 4. mjesto, Marko Mitrić (1. raz.) 11. mjesto, a Andrea Vučetić (3. raz.) osvojila je 12. mjesto.

Na regionalnom natjecanju iz filozofije Ivana Pađen (4. raz.) osvojila je 1. mjesto, a Izabela Grubešić (4. raz.) 13. mjesto. Na državnom natjecanju iz filozofije Ivana Pađen (4. raz.) osvojila je 8. mjesto.

Na regionalnom natjecanju iz logike Ivan Budimir (3. raz.) osvojio je 16., a Ivan Bošković (3. raz.) 18. mjesto.

Na državnom "cross" natjecanju ženska ekipa osvojila je 7. mjesto (Katina Rajkovača, Ivana Biondić, Maja Sabalić).

na vrh

2004./05. godina

Na državnom EUQUIZ natjecanju naša ekipa osvojila je 1. mjesto (Goran Đurđević, 2. raz., Ines Madunić, 2. raz., Matija Matoković, 3. raz.).

Na državnom natjecanju iz povijesti Josip Bešta (3. raz.) osvojio je 5. mjesto, Tomislav Alerić (4. raz.) 12. mjesto, a Josip Vončina (2. raz.) 14. mjesto.

na vrh

2003./04. godina

Na državnom natjecanju iz povijesti Borislav Petrović, (4. raz.) osvojio je 8. mjesto, Domagoj Pavić, (3. raz.) 13. mjesto, a Mirjana Marković, (1. raz.) osvojila je 14. mjesto.

Na državnom natjecanju u rukometu ženska ekipa osvojila je 5. mjesto.

Na državnom natjecanju u stolnom tenisu ženska ekipa osvojila je 8. mjesto.

Na državnom natjecanju u košarci muška ekipa osvojila je 6. mjesto.

na vrh

2002./03. godina

Na državnom natjecanju iz povijesti Matija Matoković (1. raz.) osvojio je 7. mjesto, a Antonija Valešić (3. raz.) osvojila je 17. mjesto.

Na državnom natjecanju u stolnom tenisu ženska ekipa osvojila je 3. mjesto.

na vrh

2001./02. godina

Državno natjecanje iz informatike: Ivan Galić (7. mjesto), Josip Maričević (8. mjesto), Teodor Tomić (13. mjesto).

Državno natjecanje iz njemačkog jezika: Branko Tomić (8. mjesto, IV. razred), Domagoj Gašparović (18. mjesto, III. Razred)

Na državnom "cross" natjecanju ženska ekipa osvojila je 13. mjesto (Marija Soldić, Sanda Budimir, Ivana Varešak, Maja Krajček)

Na državnom natjecanju u stolnom tenisu ženska ekipa osvojila je 5. mjesto u poluzavršnici (Virna Pirc, Marija Piper, Ines Škoko), a muška ekipa 6. mjesto u poluzavršnici (Bojan Pavlović, Ivan Mikić, Matej Pirc)

Na državnom natjecanju u košarci muška ekipa osvojila je 5. mjesto u poluzavršnici (Stefan Bunjevac, Stjepan Antolović, Boško Soldić, Marko Vukoja, Ivan Valdman,M. Knežević, Vinko Tadić, Vladimir Benić,Marko Leko, Stjepan Štajduhar, Damir  Zamaklar)

na vrh

2000./2001. godina

Na državnoj smotri LIDRANO Dragana Zelenika (4.d) osvojila je 1. mjesto za literarni rad.

Na Državnom natjecanju iz informatike Josip Maričević (1.r) osvojio je 5. mjesto, a Teodor Tomić (1.r) 7. mjesto iz programskih jezika u skupini prvih i drugih razreda.

Na Državnom natjecanju iz astronomije Eugen Hruška (3.b) osvojio je 8. mjesto.

U međunarodnom kvizu na Internetu u okviru UNESCO-va projekta za srednje škole “This is Our Time 2000.” naša je škola osvojila prvo mjesto.

na vrh

1999./2000. godina

Mario ŽivićNa Državnom natjecanju iz informatike Mario Živić (4.a) osvojio je 1. mjesto te brončanu medalju na Informatičkoj olimpijadi za srednju Europu i brončanu medalju na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi.

Na Državnom natjecanju iz fizike Dario Nikolić (4.b) osvojio je 3. mjesto.

Na Državnom natjecanju iz biologije Matej Faller (4.a) je za svoj praktičan rad osvojio 3. mjesto. 

Na Državnom košarkaškom prvenstvu za djevojke naša ekipa osvojila je 4. mjesto.

Na Državnom "cross" natjecanju ženska ekipa osvojila je 8. mjesto.

na vrh

1998./99. godina

Na Državnom natjecanju iz informatike Mario Živić (3.a) osvojio je 2. mjesto te brončanu medalju na Informatičkoj olimpijadi za srednju Europu i brončanu medalju na Međunarodnoj informatičkoj olimpijadi.

Na Državnom natjecanju iz kemije Zrinka Rajić (4.a) osvojila je 3. mjesto.

Na Državnom natjecanju iz geografije Ana Petrić (3.a) osvojila je 4. mjesto.

Na Državnoj smotri LIDRANO novinarski rad Ivane Pavlik (1.c) bio je među šest najboljih radova. 

Na natjecanju Europa u školi rad Nives Spajić (1.c) bio je među deset najboljih. 

Na Državnom natjecanju iz fizike Ivan Balog (4.a) osvojio je 8. mjesto.

Na Državnom "cross" natjecanju ženska ekipa osvojila je 10. mjesto, a pojedinačno Mirela Mezak (4.r) 11. mjesto.

Na Državnom natjecanju iz matematike Dario Nikolić (3.b) osvojio je 14. mjesto.

na vrh

1997./98. godina

Na natjecanju Europa u školi u organizaciji Europskog doma III. nagradu za likovno ostvarenje osvojila je Melani Đerganovski (2.c), a II. nagradu za literarno ostvarenje Ivana de Marchi (4.d). Maja Smoljanović (3.d) dobila je posebnu nagradu za likovno ostvarenje.

Na svjetskom natjecanju Američke kompjutorske znanstvene lige (ACSL) naša juniorska ekipa osvojila je 2. mjesto. U kratkom programu, kao najbolji u svojim kategorijama, nagrađeni su Nenad Dragojlović (4.b) i Boris Šnajder (2.b). Seniori su osvojili 4. mjesto. Ekipnim rezultatima doprinijeli su i : Miroslav Popović (4.b), Zlatko Gregurić (4.b), Ana Petrić (2.a), Ivan Šostić (2.a), Luka Matijević (2.a), Mario Živić (2.a), Ivan Vazler (2.b) te Marko Miletić (OŠ Julija Kempfa).

na vrh

1996./97. godina

Ivan BalogNa Državnom natjecanju iz fizike Ivan Balog (2.a) zauzeo je 3. mjesto i osvojio II. nagradu.

Na Hrvatskoj reviji jednominutnih filmova Josip Matić (3.a) osvojio je I. nagradu publike i posebnu nagradu češkog Filmskog saveza.

Na natjecanju Europa u školi u organizaciji Europskog doma II. nagradu za likovno ostvarenje osvojila je Maja Smoljanović (2.d), a I. nagradu za literarno ostvarenje Branimir Lukić (4.a).

Na svjetskom natjecanju Američke kompjutorske znanstvene lige (ACSL) naša juniorska ekipa osvojila je 3. mjesto. U kratkom programu, kao najbolji u svojim kategorijama, nagrađeni su juniori Toni Drabik (4.e), Ivan Balog (2.a) i Mario Živić (1.a) te u srednjoj skupini Zlatko Gregurić (3.b) i Nenad Dragojlović (3.b). Pojedinačno, Nenad Dragojlović je u srednjoj skupini osvojio 1. mjesto, a Marko Delač i Mario Živić bili su najbolji u kategoriji juniora.

Ekipnim rezultatima doprinijeli su i gimnazijalci: Filip Matijević (4.a), Goran Krakar (4.a), Vladimir Josipović (4.a), Branimir Lukić (4.a), Miroslav Popović (3.b), Jurica Perić (2.b) te Marko Miletić (OŠ Julija Kempfa).

 

 

U međunarodnom kvizu na Internetu u okviru UNESCO-va projekta za srednje škole “This is Our Time 1997.” naša je škola osvojila prvo mjesto među 73 škole (55 službenih sudionica) iz 39 zemalja iz svih vremenskih zona, s približno 3500 učenika. Najviše su se istaknuli Zrinka Rajić (2.a), Ivana Pavlik (2.c), Ivana Grbić (3.d), Ivana De Marchi (3.d) i Domagoj Petrović (4.c).

na vrh

1995./96. godina

Na Državnom natjecanju iz matematike Krunoslav Kovač (4.a) zauzeo je 1. mjesto i sudjelovao na Međunarodnoj matematičkoj olimpijadi u Indiji (Bombay).

Na Državnom natjecanju iz fizike Ivan Balog (1.a) zauzeo je 2. mjesto.

Na natjecanju Europa u školi glavne nagrade osvojili su Magdalena Došen (2.e) i Martina Gerbec (3.a) za literarne radove te Vladimir Josipović (3.a) za likovni rad.

Na natjecanju GEO - 96 Josip Jurić (1.e) i Ivan Kajinić (1.e) osvojili su 4. mjesto.

Na natječaju Republike Austrije za zemlje Centralno-europske inicijative Andreja Mačkala (3.b) je za svoj rad, uz videozapis Josipa Matića (2.a), osvojila 1. nagradu za Hrvatsku.    

na vrh

1994./95. godina

Na Državnom natjecanju iz matematike Krunoslav Kovač (3.a) zauzeo je 2. mjesto.

Na Državnom natjecanju LIDRANO 95. Karolina Pavić (4.c) i Barbara Antić (4.c) osvojile su zlatnu plaketu za najbolju TV-emisiju.

Na natjecanju Europa u školi glavne nagrade za likovni rad osvojile su Marija Aleksić (3.c) i Marijana Vidović (3.d).

 

Na Hrvatskoj reviji jednominutnih filmova nagrade publike osvojili su Marija Nikolić (3.c) i Maja Gašparović (3.d), a Marija Nikolić (3.c) i posebnu nagradu češkog Filmskog saveza.

Na Minuta filmu u Plzenu u Češkoj Republici GFR film-video dobio je diplomu za najbolju klubsku selekciju.    

na vrh

1993./94. godina

Na Državnom natjecanju LIDRANO 94. Karolina Pavić (3.c) osvojila je 1. nagradu za novinarski rad, a školski list “VOX” uvršten je u najbolje školske listove u Hrvatskoj.

Na Državnom natjecanju iz kemije Marjana Majstorović (4.a) osvojila je 3. mjesto, a Ivan Barišić (4.b) osvojio je 4. mjesto.

Na Hrvatskoj reviji jednominutnih filmova Vjeran Blašković (4.a) osvojio je II. nagradu stručnog suda, a Milan Rališ (3.a) osvojio je I. nagradu publike. 

na vrh

1992./93. godina

Na Državnom natjecanju iz informatike Ante Bagarić (4.a) osvojio je 1. mjesto u programskom jeziku Pascal, a sveukupno 4. mjesto. Požeška Gimnazija zauzela je 2. mjesto u školskom poretku.

Na Reviji jednominutnih filmova naši gimnazijalci su osvojili 1. i 2. nagradu i nagradu publike. Film “What a wonderful World”, autorica Barbare Antić i Karoline Pavić, te snimatelja Milana Rališa na selekciji u Zagrebu proglašen je najboljim jednominutnim filmom u Hrvatskoj i zastupao je našu zemlju na svjetskoj reviji amaterskog filma u Argentini, kao prvi hrvatski film u ovom žanru na jednom svjetskom festivalu.    

na vrh

1991./92. godina

Ladislav Mačkala (4.b) osvojio 2. mjesto na Državnom natjecanju iz kemije.

na vrh

 
Dodaj na Facebook Objavi na Twitter-u
Pregledano puta: 248799
 
Listopad 2017
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 
 
 
Izvannastavne aktivnosti E-dnevnik za učenike E-dnevnik za nastavnike Sustav e-učenja Evaluator Nikola Tesla DAR*MAR GEL Učenički radovi Inicijalni testovi Bivši učenici