Dragi naši učenici, od 2011. godine na krovu nove zgrade požeške Gimnazije izgrađena je zvjezdarnica u čast Otonu Kučeru, jedina u ovom dijelu Hrvatske. Promjer kupole iznosi 5 metara, a oko nje je prostrani vidikovac s pogledom na Požegu i veliki dio Požeške kotline. Od tada u našoj školi postoji astronomska grupa koja se ove godine odvija petkom nakon vaše redovne nastave. U koliko vas zanimaju osnove astronomije, rad s teleskopom i želite naučiti kako promatrati svemirske objekte, iskoristite jedinstvenu priliku koju vam nudi vaša škola i prijavite se u grupu. Kontaktirajte razrednika ili mene na mail regicm@gmail.com.

 

Radujemo se novim spoznajama jer kako je rekao François Arago: „Astronomija je sretna znanost. Nema potrebe za ukrašavanjem.“

Zvjezdarnica

 

Voditeljica: Maja Regić Budimir, prof. geografije