Obilježavanje Međunarodnog dana srednjoškolaca 2023.

Vijeće učenika naše škole, potaknuto inicijativom Udruge srednjoškolaca Hrvatske, organiziralo je veliko zajedničko fotografiranje na travnjaku iza škole pomoću školskog drona. Sudjelovali su gotovo svi učenici Gimnazije.

Međunarodni dan srednjoškolaca obilježava se u spomen na praške studente i srednjoškolce koji su zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije zemlje nepravedno osuđeni i strijeljani 17. studenog 1939 godine.

 

Gimnazijalci

 

Učenici su simbolički oblikovali veliko slovo G te brojke navedenog datuma, 17. 11., raspoređivanjem razrednih odjela na ocrtanim površinama travnjaka iza školske zgrade.

Učenici Leon Mamić (3. b)  i  Marko Budimir (3. a) upravljali su školskim dronovima i zabilježili ovaj prizor zajedništva naših učenika.