Rezultati četvrte sezone projekta Lektira na mreži

Na kraju četvrte sezone projekta Lektira na mreži, nakon cjelogodišnjeg rada učenika i mentora te tri faze izrade i vrednovanja i vrijednog rada Povjerenstva, stigli su konačni rezultati. 
Prosudbeno povjerenstvo je u četvrtoj fazi projekta Lektira na mreži, vrednovalo uratke koji su pristigli i istim kriterijima kao i do sada odabralo prva tri mjesta među kojima se, nažalost, ovaj put nisu našli uradci naših učenika.

Ena Špoler (4. a), Lucija Adžić, Patrik Orešković, Laura Pavičić, Lea Ralašić (3. d) i Marta Boban (4. a). proučili su izvore o zadanim djelima i napravili zanimljive uratke koje možete pregledati na poveznicama te iskoristiti za buduće seminarske radove.

Učenici su u zadnjoj, četvrtoj fazi, uz pomoć alata Genially, pokušali izraditi interaktivnu "bibliografiju" vezanu uz autora, djelo ili lik iz djela. Cilj je bio na jednom mjestu okupiti različite izvore prema dostupnim mrežnim izvorima ili samo popisati one dostupne u knjižnicama. Podsjećamo, zadane su bile četiri lektire: Hamlet Wiliama Shakespearea, Stranac Alberta Camusa, Preobražaj Franza Kafke te Patnje mladog Werthera J. W. Goethea.
Sve uratke iz ove faze možete pogledati na poveznici.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentoricama: školskim knjižničarkama Ivani Kajinić Čenić i Anamariji Ivčetić te profesoricama hrvatskoga jezika Mariji Mrkojević i Nataši Puljašić.