Dana 19. studenoga 2018. obilježen je Međunarodni dan srednjoškolaca u prostorijama Glazbene škole Požega. Sam program bio je u organizaciji Županijskoga vijeća učenika Požeško-slavonske županije.

Međunarodni dan srednjoškolaca obilježava se u spomen na praške studente i srednjoškolce koji su, zbog mirnog prosvjeda protiv nacističke okupacije svoje zemlje, streljani bez ikakvog suđenja 17. studenog 1939. godine. Već nekoliko godina obilježava se ovaj dan dok je ove godine sama organizacija bila u rukama našeg učenika 2.b razreda Ivana Zebe, predsjednika Županijskog vijeća učenika Požeško-slavonske županije.

Ovogodišnji program započeo je hrvatskom himnom u izvedbi mješovitog zbora Glazbene škole Požega pod vodstvom prof. Branke Horvat te prigodnim pozdravima zamjenika gradonačelnika Ferdinanda Trohe i župana Alojza Tomaševića. Nakon toga uslijedila je još jedna izvedba mješovitog zbora.

Debatna skupina "In medias res" naše škole priredila je prezentacijsku debatu na temu: "Treba li dopustiti pravo glasa osobama s navršenih šesnaest godina?" uz mentorstvo prof. Stefana Bunjevca. Afirmaciju ove debate sačinjavali su Lucija Đurović, Mateja Ostojić te Fran Petar Vojnović, a negaciju Vera Prodanović, Martina Tomašević, Lucija Brus, a njihov je rad predstavio učenik Jakob Berger.

Zahvaljujući Erasmus+ projektu učenici Tehničke škole i ove su godine odrađivali praksu u Portugalu te su svoja iskustva s prisutnima podijelili Nikola Ištvanić i Matej Vidović.

Učenici Katoličke Gimnazije s pravom javnosti u Požegi, Teodora Sakoman i Danijel Barišić predstavili su projekt "Kako sačuvati najmanjeg guštera u Hrvatskoj" uz mentorstvo prof. Frane Barišića.

Nakon njih uslijedila su dvije dramske izvedbe. Prvo je nastupila dramska skupina Gimnazije s mentoricom prof. Duškom Galić s predstavom "Sedam žena". Učenici koji su sudjelovali u predstavi: Iva Katić, Ilija Paović, Bianca Gerbec, Barbara Knežević, Petra Čuljak, Ana Aušprung, Laura Matijanić te Ana Gotovac.

Potom je uslijedila predstava koju su pripremili učenici Ekonomske škole Požega Gabrijela Jerković, Petra Novinc, Tomislav Marić i Marko Benić uz mentorstvo profesorica Mirele Lukić i Katice Sunarić.

Svi prisutni mogli su se okrijepiti uz ukusne bezalkoholne koktele Obrtničke škole Požega, dok su se za hranu pobrinuli učenici Poljoprivredno-prehrambene škole predstavivši svoje pekarske svoje proizvode.

Kroz cijeli program vodili su nas učenici Gimnazije Andrej Đeraj (predsjednik Školskog vijeća učenika) te već spomenuti Ivan Zeba. Među prisutnim gostima bila je i naša ravnateljica dr. sc. Vesna Vlašić.