U petak, 5. ožujka 2021. održana je regionalna razina kviza znanja i kreativnosti Mreže čitanja za srednje škole.

Kvizu znanja pristupilo je 325 učenika među kojima i 7 naših učenica: Isabel Brkan, Mia Marinović i Ena Došen iz 1. r., Ramona Bilić i Marija Čokrlić iz 2. r., Ema Ester i Ana Gotovac iz 3. r.

Učenici su trebali pokazati poznavanje života i rada pisaca te fabule književnih djela Nine George: Mala pariška knjižara i Veronice Henry: Kako pronaći ljubav u knjižari. Bilo je potrebno ostvariti bar 70 % za prelazak na iduću razinu natjecanja, a to je uspjelo učenicama Ani Gotovac, Emi Ester i Eni Došen.

Kviz znanja

U natjecanju kreativnosti, odnosno izradi multimedijskih radova cilj je bio promovirati čitanje zadanih književnih naslova, a natjecalo se 34 rada među kojima i tri rada naših učenika. Emanuel Ćosić i Filip Machaček izradili su glazbeni spot, Melita Živković plakat, a Petra Čuljak i Mia Zekić videouradak. Svi su radovi prošli na sljedeću razinu natjecanja.

Čestitamo učenicima na njihovom uspjehu i želimo im puno sreće na nacionalnoj razini natjecanja!