U ponedjeljak, 18. ožujka 2019. godine održano je županijsko Natjecanje iz geografije za osnovne i srednje škole u Osnovnoj školi Julija Kempfa Požega.

Gimnaziju je predstavljalo 14 učenika. Najuspješniji učenici naše škole u sve četiri kategorije su:

Prva skupina:

  • 1. mjesto: Antonio Bobek 
  • 2. mjesto: Tena Korov
  • 3. mjesto: Dominik Aga

Druga skupina:

  • 1. mjesto: Dragana Pacina
  • 3. mjesto: Fran Pojer

Treća skupina:

  • 1. mjesto: Bernarda Vidović
  • 2. mjesto: Karlo Mroček
  • 3. mjesto: Lovro Hudeček

Četvrta skupina:

  • 1. mjesto: Lovro Barbir
  • 2. mjesto: Marko Blažević

Čestitamo svim gimnazijalcima koji su sudjelovali na ovom natjecanju, a naročito najuspješnijima među njima. Čestitke i njihovim mentorima, profesorici Marini Farkaš te profesorima Ivanu Devčiću i Draganu Silukoviću na uloženom trudu i radu koji su rezultirali ostvarenjem odličnih rezultata.

Najbolji rezultat postigla je učenica Dragana Pacina s 57 bodova, odnosno 81 % riješenosti pisane provjere znanja čime si je vjerojatno osigurala prolaz na državno natjecanje. Ali ostaje nam još neko vrijeme pričekati odluku državnog povjerenstva te saznati hoće li samo Dragana ili još netko od naših učenika biti pozvan na državno natjecanje.